HERBA MICZE
JAM SESSION & KONCERT
02 kwiecień 2014;5 ZL/Muzycy gratis

Raz w miesiącu w Domu Kultury oddajemy scenę muzykom pragnącym zaprezentować swoją twórczość. Wieczór otwiera koncert, zespół prowadzi też Jam Session. Rzecz jasna dla każdego jest miejsce na scenie! 

W pierwszą środę kwietnia gospodarzem będzie zespół HERBA MICZE. 

Herba Micze - zespół doświadczonych muzyków z całej Polski powstał w Lublinie w 2008 roku z inicjatywy grającego na instrumentach klawiszowych, rodowitego Częstochowianina i miłośnika głębokich dub’owych brzmień - Marcina „cIHego” Wójcika. Skład zespołu w początkowym okresie istnienia zmieniał się dynamicznie, aby po półroczu osiągnąć stan, w jakim grupa tworzy do dziś.

Dzięki ciężkiemu bagażowi muzycznych doświadczeń niesionemu przez każdego z artystów Herba Micze, zespół nabrał swojego niepowtarzalnego stylu, co wyróżnia go na tle polskiej sceny Reggae. Niebanalne ale jednocześnie zapadające w pamięć publiczności teksty i eksplodująca podczas koncertów energia, połączone z selektywnie dobranymi dźwiękami z pogranicza różnych styli od roots reggae, przez dub po dancehall to znak rozpoznawczy zespołu. To wszystko sprawia, że Herba Micze jest chętnie zapraszane na różnego rodzaje eventy, a doświadczenie sceniczne pozwala odnaleźć się zespołowi zarówno podczas koncertów kameralnych, jak i na dużej, festiwalowej scenie.

Dowodzi temu fakt, iż mimo stosunkowo krótkiego stażu, Herba Micze zagrało wiele udanych koncertów w całej Polsce, ciepło przyjętych, zarówno przez publiczność, ale i jurorów przeglądów i konkursów, od uczestnictwa w których zespół nie stroni.

Skład:
wokal - Jakub "Jupik" Abramiuk
sax, wokal - Mateusz "Raq" Rak
gitara - Kuba Kowalczyk
perkusja - Marceli Górski
bas - Karol Kisiel
instrumenty klawiszowe, efekty - Marcin "cIHy" Wójcik
instrumenty klawiszowe - Łukasz Zin
instrumenty perkusyjne - Mikołaj Szpunar

Jam session startuje o godzinie 21 w środę 2 kwietnia! Wstęp kosztuje 5 zł//muzycy & wokaliści wchodzą za darmo // wejście od 18 lat