WANDACHOWICZ
WIRASZKO AM RADIO
09 sierpień 2014;10 zl/facebook free

W ramach projektu SCENA PERŁA EXPORT zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie klubowe. W roli djów na scenie Domu Kultury zaprezentują się muzycy zespołów COOL KIDS OF DEATH – czyli Kuba Wandachowicz oraz MUCHY – w osobie Michała Wiraszko. Muzykom będzie towarzyszył znany z imprez kolektywu AM RADIO – Antek. 

Wandachowicz i Wiraszko nie zagrają utworów swoich kapel a idealną wg nich muzykę do tańca. Jak zapowiadają spodziewajmy się brzmień deep/ disco/minimal/indie/ szeroko pojętej elektroniki jak i pewnie dźwięków rockowych.

Ta impreza to dla nas muzyczna niespodzianka i tak ją potraktujmy! 

Michał Wiraszko – polski wokalista i gitarzysta, najbardziej znany jakofrontman poznańskiego zespołu Muchy, któremu przewodzi od momentu założenia w 2004 roku. Występował też gościnnie na albumie Połącz kropki zespołu Afro Kolektyw. Większość tekstów piosenek grupy jest jego autorstwa. W Radiu Merkury prowadzi cykliczną audycję Pierwsza planeta od słońca.
https://www.facebook.com/Muchyband?fref=ts

Kuba "qbx" Wandachowicz – polski basista, autor tekstów piosenek i kompozytor. Członek zespołu Cool Kids of Death, Tryp, NOT i Mister D.
Wcześniej występował w zespołach Borderland i Protoplazma. Obecnie gra również w zespołach NOT, Tryp oraz solo. Uzyskał magisterium z filozofii na Uniwersytecie Łódzkim. Autor tekstu Generacja Nic (Gazeta Wyborcza, 5 września 2002), który wywołał dyskusję o pokoleniu 20-latków. Felietonista i eseista (m.in. Czas Kultury, Purpose, Muza). Był redaktorem naczelnym czasopisma Pulp. Pisał teksty piosenek między innymi dla Tomka Makowieckiego i Justyny Steczkowskiej.
Od października 2012, w każdą środę prowadzi na antenie Radia Łódź autorską audycję muzyczną Puszcza Piosenki, należącą do cyklu Łódzka Scena Muzyczna.
https://www.facebook.com/coolkidsofdeath?fref=ts

Antek Regulski – połowa duetu AM Radio, który regularnie robi najlepsze balangi w Domu Kultury. Bardzo naturalnie łączy w swoich setach muzyke electro, nudisco, różne odmiany rocka czy indie. 
https://www.facebook.com/groups/209379955146/?fref=ts

Sponsor Perła 

Start 22/ bilet 10 zl/lista facebook free do 23