MISTER D KONCERT
DOROTA MASLOWSKA
13 grudzień 2014;40 ZL/ 45 W DNIU KONCERTU

DOM KULTURY & SCENA PERŁA EXPORT prezentują kolejną koncertową bombę! 

13 grudnia czyli w jakże ważną dla wielu datę przyjeżdża do Lublina jedna z najwazniejszych postaci dla alternatywnej kultury w Polsce ostatniej dekady! MISTER D. to muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Album to autorska, domowa mieszanka rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej to psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania.
W lutym 2014 nakładem Galerii Raster ukazała się płyta MISTER D.zatytułowana „Społeczeństwo jest niemiłe”.
Jak przyznaje Masłowska, wyjście z literatury w świat piosenek stało się gestem otwierającym nie tylko nowe możliwości retoryczne, ale też uwalniającym: 
Moim gatunkiem macierzystym pozostaje słowo, ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Uważam że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie swoje ponure refleksje o tirówkach, alfonsach, hajsie i jeżdżeniu Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa.

Mister D. to także silny przekaz wizualny. Zrealizowany przez Anetę Grzeszykowską klip do „Ryszarda”, „Czarna Żorżeta” popełniony przez Efekt Pol oraz obrazy do utworów, „Prezydent” Macieja Buchwalda oraz „Hajs” i „Chleb” za który odpowiada GłębokiOFF. 
Szczególnie ten ostatni wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się m.in. Vogue, Dazed and Confused czy Huffington Post. Klip w sieci przekroczył już 3mln wyświetleń, sama zaś płyta została jedną z najchętniej kupowanych w polskim iTunes. A cała Polska znów zaczęła „mówić Masłowską”.

Bilety w przedsprzedaży w cenie 40 zl w Bistro TANCERECZKA / w dniu koncert 45 zl

po koncercie AFTER!