Papa Zura & Silver Dread
After po Żurawiach
10 maj 2012;5 zł

Żurawie- Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne.

 To nagrody, które w ciągu kilku lat wyrobiły sobie markę w mieście. Ludzie, którzy opuszczają majową galę z wyróżnieniem to osoby, rzeczywiście zasłużone dla lubelskiej kultury. Dźwięk, obraz, słowo i animator. Najbardziej aktywni i charakterystyczni na tych polach działania zostają wyróżnieni głosami kapituły, w której skład wchodzą zasłużeni ludzie kultury w Lublinie, Ci trochę „starsi” od nominowanych.

Wieczorna gala, która odbywa się w Polskim Radio Lublin 10 maja o godzinie 19 nie może się skończyć zwykłym powrotem do domu. Zwycięzcy powinni świętować, ich znajomi również, a Ci, którym się nie uda, cieszyć się z samej nominacji.

 W tym roku szansę na huczne after party przygotował klub Dom Kultury, który od kilku dni działa w samym centrum deptaka – przy ul. Krakowskie Przedmieście 19.

Potańcówka wiąże się z wyróżnieniami kulturalnymi. Takie więc musi być i granie. Za gramofonami tego wieczoru staną dwaj dje zasłużeni dla lubelskiej i polskiej sceny muzycznej. To Silver Dread z Love Sen-C Music i Papa Zura, członek kolektywu Soul Service.

Co ważne, obaj są również członkami kapituły Żurawi. Obaj najlepiej w Polsce grają muzykę jamajską i soul i funk.

Silver Dread, selektor LSM soundsystem, najstarszej ekipy grającej jamajskie brzmienia z płyt. Przez wiele lat dziennikarz muzyczny, jeden z współtwórców płyty Polski Ogień – składanki polskich wokalistów reggae dancehall i niemieckich producentów z wytwórni Germaica.

Papa Zura – od kilkunastu lat krzewi w Polsce dźwięki muzyki funk i soul. Członek kolektywu djskiego Soul Service, który zjechał pół świata promując polski funk.  Tak zresztą nazywa się seria składanek wydawanych na winylu, które skompiowali członkowie Soul Service, które sprzedawały się z powodzeniem nawet w Japonii.

 After party startuje o godz 21. Wejście z zaproszeniem jest darmowe, bilet przy wejściu kosztuje 5 zł.

 Muzyka będzie taneczna. Funkowa i jamajska.

Dje zagrają do rana.

Klub jest ładny.

Przyjdź.