ELECTRIC NIGHTS PRESENTS:
Plug&Play + Jick Magger, Britie, Holly Kitty
12 maj 2012;10 zł

ELECTRIC NIGHTS PRESENTS: Plug&Play + Jick Magger, Britie, Holly Kitty @ Dom Kultury

Koncert promujący debiutancką płytę Plug&Play 'Why so close?'

Before i afterparty - Jick Magger, Brittie i Holly Kitty.

PLUG&PLAY
Plug&Play to lubelski zespół grający muzykę niezależną od 2006 roku. Uznawani są za pionierów lubelskiej sceny indierockowej i jeden z ważniejszych polskich zespołów niezależnych. Ich działalność koncertowa to droga przez zarówno małe kluby czy undergroundowe imprezy, jak i udział w największych polskich festiwalach muzyki alternatywnej (Opener, Jarocin, Rafineria).
Mimo częstych zmian składu nie schodzą z obranej drogi muzycznej, stopniowo poszerzając swoją stylistykę i instrumentarium. Ich muzyka to połączenie taneczności i chwytliwych melodii, które najczęściej połączone są ze straceńczym przekazem tekstów ich utworów. Utwory Plug&Play zostały niejednokrotnie dostrzeżone przez krytykę i media, co zaowocowało ich obecnością na składankach Polskiego Radia (Offensywa 4), 1 i 4 część We Are From Poland i wielu innych mniej lub bardziej oficjalnych kompilacji.
Mają na koncie kilka wydawnictw DIY (najpopularniejsze to Electric Night EP i Whoreship EP), a na wiosnę planowany jest ich debiut płytowy „Why so close?”, który poprzedziło wydanie w Electrum Production singla "Alice from the stars". Będzie to z pewnością godne i obiecujące ukoronowanie dotychczasowego etapu w działalności zespołu i dobry start do wypłynięcia na szersze wody.

www.plugandplayband.com
www.facebook.com/pandpband

JICK MAGGER
Jick Magger aka Eryk Sarniak - wokalista grupy Out of Tune, basista, autor muzyki i tekstów. Jako didżej i promotor od ponad pięciu lat organizuje coraz popularniejsze imprezy z nową elektroniką w stolicy. Jego flagową imprezą jest cykl "BANG!" spotykający artystów wielu dziedziń, który dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskiej scenie klubowej. Występują na nim światowe gwiazdy i najciekawsi polscy artyści regularnie przyciągając tłumy widzów i skupiając uwagę twórców.
Jick Magger jako muzyk i dj wystąpił w większości liczących się klubów w Polsce a także na najważniejszych festiwalach - Open'er, Off Festival, Orange Warsaw, Coke Live, Nowe Horyzonty czy FreeForm. Koncertował w Berlinie czy w Pradze a ze swoimi setami didżejskimi gościł na czeskim festiwalu Mixer i odwiedził Wilno. Niedawno wydana druga płyta dla EMI Music Poland - album "Lights so Bright" zebrał bardzo pochlebne recenzje.
Grał u boku takich gwiazd jak The Futureheads, MGMT, Junior Boys i Robots in Disguise, jako dj dzielił scenę m.in z Kavinsky (FR), The Bloody Beetroots (IT), Hudson Mohawke (UK), Busy P (FR), Agoria (FR), czy Aquasky (UK).

BRITIE
Męska połowa duetu Dirty R, weteran Jadłodajni Filozoficznej, gdzie od 2007 roku rozkręcał imprezy i organizował koncerty polskich i brytyjskich kapel niezależnych, m.in. S.C.U.M. i Ulterior. Jako propagator świeżych niezależnych dźwięków, współtworzył m.in. magazyn PULP i prezentował nowe brytyjskie kapele dla radia Euro (Czwórka) ze studiów BBC w Londynie. Z równym enztuzjazmem miksuje electro i nu disco, jak i PUSZCZA gitarowe evegreeny.

HOLLY KITTY
Didżejka z Warszawy. Jej sety można było usłyszeć w wielu polskich klubach - m.in. Klub 55, 1500 m do wynajęcia, Obiekt Znaleziony, Cafe Kulturalna / Warszawa, Oiom, Bagdad Cafe / Łódź, Cafe Mięsna / Poznań, Folia, Caryca, Błędne Koło / Kraków. Grała z wieloma gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny indie i electro - m.in. z Chewy Chocolate Cookies, Hungry Hungry Models, Junkie Punks, Double Trouble, Sebastianemxxx i Kubą Wandachowiczem (CKOD). Ma także na swoim koncie udział w festiwalach (We Have Sound i Castle Party). W swoich setach łączy muzyke z gatunków takich jak electro, electroclash, szerokopojęte indie, punk rock, new wave, ostatnio nawet metal. Współtworzy kolektyw Dirty R. Prowadzi cykliczne imprezy Let's dance! w klubie Hydrozagadka, wspópracuje z Vintage Indie Party.

 

www.plugandplayband.com
www.facebook.com/pandpband

http://www.t-mobile-music.pl/newsy,7553,miejcie_na_nich_oko_plug_play.html
http://wearefrompoland.blogspot.com/2012/04/przed-premiera-plug-alice-from-stars.html

Start: 21:00
Cena biletu: 10pln

 Wejście od 21 roku życia