aFrykasy SunSystem
Grajek Krawiec & Mamadou Diouf
19 maj 2012;10 zł

aFrykasy SunSystem – Grajek Krawiec & Mamadou Diouf @ Dom Kultury

Kultura nie ma swojego miejsca. Kultura jest tam, gdzie są ludzie, którzy chcą sprawić, by świat był   barwniejszy. Dom Kultury chce pokazywać kulturę, im ciekawszą tym lepiej.

W sobotę 19 maja nasz klub zmieni się w małą ambasadę Afryki w Lublinie. Wszystko za sprawą aFrykasy SunSystem, czyli Grajka Krawca i Mamadou Diouf.

aFrykasy SunSystem to projekt głównie muzyczny. - Pragniemy przybliżać muzykę, której korzenie wywodzą się z Afryki, ale także chcemy mówić o problemie nietolerancji międzyludzkiej, rasowej, kulturowej i poglądowej, zwracać uwage na szacunek należny każdemu człowiekowi – mówią członkowie grupy.

aFrykasy SunSystem to dynamiczny koktajl organicznych brzmień wywodzących się muzyki i kultury Czarnego Lądu, impreza promująca afrobeat, rare grooves, reggae, funk, kwaito, muzykę etniczną ocierająca się o soul i reggae.

Muzyka, której można posłuchać na imprezach z tego cyklu to Afrobeat, Kuduro, Kwaito, Makossa, Soukous, Cumbia, Merengue, Bachata, Calypso, Reggae, Roots
"Wasze dusze zapłoną nieśmiertelnym ogniem afro, Wasze ciała przeszyje energia miliona piorunów, nic nie pozostanie już tym czym było, gdy zagrzmią aFrykasy!" SunSystem tworzą Grajek Krawiec i Mamadou Diouf.

Grajek Krawiec to dj, animator kulturalny i performer, który od wielu lat działa na scenie muzycznej, teraz dzieląc swój czas pomiędzy Lublinem i Warszawą.

Mamadou Diouf – wokalista pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce, z wykształcenia lekarz weterynarii, śpiewa w języku wolof, po polsku i francusku, współtwórca portalu www.afryka.org. W marcu 2011 Mamadou wydał swoją pierwszą książkę w języku polskim,"Mała książka o rasizmie" dla dzieci, wydawnictwa - "Czarna Owca".

Współpracował między innymi z Voo Voo, szczególnie na płycie Zapłacono. Jest także wokalistą zespołu Tam Tam Project. Współtworzy także senegalski zespół Djolof-Man.

Związany z Afryka.org – portalem działającym na rzecz poprawy wizerunku Afryki. Muzyczna historia Mamadou zaczęła się od African snow – MC 1993, CD 2000: pierwszy album Mamadou nagrany z Orkietrą Kiniora (Włodzimierz Kiniorski, Radek Nowakowski).
W latach 1995–2000 Mamadou Diouf współpracował jako wokalista z zespołem Voo Voo.

Mamadou zaśpiewał w duecie z Anną Marią Jopek na płytach: Ale jestem -(1997) i Jasnosłyszenie -(1999).
Od końca lat 90. Mamadou jest wokalistą zespołu Tam Tam Project. Zespół wydał dwie płyty: Tam Tam Project (2001) i Sunu music (2005).
W duecie z Pako napisał muzykę do programu TV Polonia „Boso przez świat” w roku 2007. Propaguje od wielu lat afrykańskie kultury w polskich mediach: Jazz Radio (2002-2008), "Machina", obecnie Radio PIN.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mamadou_Diouf

Impreza wystartuje o godzinie 22. Wstęp kosztuje 10 zł.

Do klubu wpuszczamy ludzi od 21 roku życia.

Zapraszamy!