BAŁKAŃSKIE URODZINY
2 CZĘŚĆ BENEFISU ROBERTA MAKŁOWICZA ✮ YA-NECK & MUZYCY
07 wrzesień 2013;Wstęp wolny

Dom Kultury & Kresowa Akademia Smaku zapraszają na klubową imprezę z okazji 50-lecia Roberta Makłowicza. Pierwsza część świętowania będzie dość oficjalna. Kolejna – klubowa – będzie imprezą do rana z muzyką z jego rodzinnych miejsc.

Na imprezie specjalnego seta z muzyką bałkańską zagra znany z wielu świetnych imprez w Domu Kultury YA-NECK, a będą mu towarzyszyć zaprzyjaźnieni muzycy. Najpierw kilka słów o jubilacie.

Robert Makłowicz pochodzi z rodziny o korzeniach polskich, ukraińskich, ormiańskich, węgierskich i austriackich. Historyk, publicysta, bohater cyklu reportaży „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”. Odkrywca wielokulturowych smaków Polski i Europy, który pokazuje, że jedzenie jest częścią kultury. Obywatel Polski i Chorwacji.

Kilka zdań o imprezie:

Bałkańskie Urodziny, jako oficjalne afterparty Europejskiego Festiwalu Smaku obfitować będzie w muzykę z regionu Bałkanów, podaną zarówno w oryginalnych aranżacjach jak i w wersjach klubowych. Za konsoletą pojawi się DJ Ya-Neck, a towarzyszyć mu będą muzycy, którzy zagrają na instrumentach dętych i perkusyjnych.

 To projekt specjalny, dedykowany specjalnie na tegoroczną edycję festiwalu: połączenie muzyki granej przez DJ-a z instrumentalistami grającymi na żywo. Bałkańskie dźwięki przeplatać się będą z brzmieniami elektronicznymi, piosenki uzyskają nowe aranżacje, które zostaną wykonane na żywo.

Skład zespołu:

 Ya-Neck  (Janek Taraszkiewicz) –  DJ

Podróżnik, promotor kultury i muzyki bałkańskiej

Anton Szaszkow – Tuba

Muzyk występujący m.in. w Filharmonii Lubelskiej i Teatrze Muzycznym

 Marcin „Sushkin” Suchy – Trąbka

Muzyk zespołu Sex Machine Band

 Senior Efebo (Łukasz Szulc) – Instrumenty perkusyjne

Multiinstrumentalista, DJ, producent

 

Start godz. 22/wstęp wolny/od 21 lat