UL/KR
KONCERT W LUBLINIE
13 październik 2013;20 zł przedsprzedaż/25 zł w dniu koncertu

UL/KR to nowy projekt gorzowianina Błażeja Króla, łączący ze sobą mroczną elektronikę, chwytliwe gitarowe melodie i magnetyczne teksty, którymi zachwyca się choćby Katarzyna Nosowska. Skład grupy uzupełnia Maurycy Kiebzak-Górski, jeden z najzdolniejszych gorzowskich instrumentalistów. 

Debiut UL/KR został wydany w kwietniu 2012 i z miejsca stał się sensacją. Określony jako najlepszy debiut ostatnich lat w polskiej muzyce niezależnej typowany był jako murowany kandydat do płyty roku. Krążek został m.in. Płytą Tygodnia w Trójce i Płytą Miesiąca w Esce Rock. Lato stało pod znakiem podboju największych rodzimych festiwali, a jesienią zespół pojawił się na koncertach u boku m.in. Lao Che i Hey. 

Końcówka roku to tryumfalny pochód UL/KR przez krajowe rankingi najważniejszych płyt roku, z pierwszym miejscem w Gazecie Wyborczej na czele. 

12 kwietnia 2013 ukazał się następca debiutu – "Ament" już zbierający entuzjastyczne recenzje, zaś na dwa tygodnie przed premierą cały nakład płyty na CD był już wyczerpany. 
22 czerwca UL/KR swoim występem, transmitowanym na żywo, uświetniło galę Talenty Trójki. 

Zespół, co samo w sobie jest ewenementem, został zaproszony drugi rok z rzędu na najważniejsze polskie festiwale (Opener, OFF, Męskie Granie, Selector czy Tauron Nowa Muzyka). 

Jakie emocje zgotowali muzycy przy okazji "Amentu"? - To będzie tak, jakbyś patrzył na burzę, która przechodzi bokiem, bo rzeka jej nie przepuszcza – zapowiadał lider UL/KR Błażej Król. 

DO POSŁUCHANIA: http://ulkr.bandcamp.com/ 

http://www.youtube.com/watch?v=7_o-BPGn4PE 

DO OGLADANIA: video „Magia”: http://www.youtube.com/watch?v=EtaXWzsjjLY 

video z koncertu: 
http://www.youtube.com/watch?v=djJdY3jC 

Bilety
Przedsprzedaż 20 zł (od 20 września 2013)
W dniu koncertu 25 zł