DJ SUPER CUTS 2
PREMIERA FILMU + AFTERPARTY
05 październik 2013;10 zl/lista facebook free

5 października w Domu Kultury premiera filmu dokumentującego polskich djów – turntablistów – DJ SUPER CUTS 2. Po premierze impreza z muzyką funk, soul, rap, rnb którą poprowadzą dje URB & KIANO.

Turntabliści to dje, którzy do tworzenia nowych dźwięków i kompozycji wykorzystują płyty winylowe i miksery. Kontynuacji dokumentu sprzed lat podjął się nie kto inny jak jego pomysłodawca i realizator – ikona polskiego graffiti, gdańszczanin-wrzeszczanin Tuse.

Tym razem reprezentant Tuse zaprosił do udziału takich artystów, jak: Krime, PacOne, Cent, Falcon1, Twister, CutManDoo, Chmielix, Funktion, Steve Nash, Daniel Drumz, Pan Zimna Łapa, Czarny, Tas, Eprom, Ben, Krótki oraz Plash.

Przypomnijmy – pierwsza część „DJ Super Cuts” ukazała się w 2001 roku. W tej mocno undergroundowej produkcji, reklamowanej jako „pierwszy oficjalny film o polskim turntablismie”, wystąpili wówczas: Deszczu Strugi, Cent, Junking, Sneez, Twister oraz Krime. Co się zmieniło przez ponad dekadę od jego premiery? Można by rzec – wszystko i nic. Wszystko, bo turntablism przestał być kojarzony (także w Polsce) tak jednoznacznie z hip-hopem. Pojawiła się cała generacja skreczerów identyfikujących się raczej z szeroko-rozumianą muzyką elektroniczną, niż z rapem. Nasz kraj wniósł też swój skromny wkład w rozwój światowej sceny turntablistycznej, m.in. za sprawą dwukrotnego Mistrz Świata federacji IDA z 2007 roku DJ’a Eproma czy ubiegłorocznych triumfatorów światowego IDA w Krakowie w kategorii „Technical” – DJ’a Funktiona i Steve’a Nasha.

Premiera filmu odbyła się w Krakowie podczas mistrzostw polski djów IDA 2013 w Krakowie 21 września. Premiera w Lublinie odbędzie się 2 tygodnie później 5 października w klubie Dom Kultury. Premiera o godz 20 30, wstęp jest bezpłatny. Po projekcji imprezę w klimatach „czarnej muzyki” – funk/rap/rnb/disco zagrają znani z imprez w Domu kultury dje KIANO & URB.

Wstęp na imprezę kosztuje 10 zł/osoby zapisane na listę facebook wejdą za darmo do godz 23/wejście od 21 lat